Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa strona
Autor Wiadomość
Graceman 


Wychowanek klubu: Never Die
Debiut w lidze: 07
Wiek: 28
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 314
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2012-05-01, 17:22   

Peterksf napisał/a
Czemu kalendarz zaczyna się od niedzieli? :)


bo niedziela to 1 dzień tygodnia
_________________

 
 
Barnej 


Wychowanek klubu: Sparta Wrocław
Debiut w lidze: 01
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1659
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2012-05-01, 18:13   

Bardzo fajna strona. Brawo panowie
 
 
Peterovsky 


Wychowanek klubu: SMT
Debiut w lidze: 09
Wiek: 26
Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 533
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-05-01, 19:20   

Graceman napisał/a
bo niedziela to 1 dzień tygodnia


A nie przypadkiem poniedziałek? :roll:
 
 
Idziu 


Wychowanek klubu: Young Lions
Debiut w lidze: 09
Wiek: 32
Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 358
Skąd: Opole
Wysłany: 2012-05-01, 19:36   

Elegancko, szacunek dla Prezesów :wink:
_________________

 
 
Graceman 


Wychowanek klubu: Never Die
Debiut w lidze: 07
Wiek: 28
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 314
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2012-05-01, 20:25   

Peterksf napisał/a
Graceman napisał/a
bo niedziela to 1 dzień tygodnia


A nie przypadkiem poniedziałek? :roll:



nie :D
_________________

 
 
ToWi 


Wychowanek klubu: WTS Sparta
Debiut w lidze: 00
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 543
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-05-01, 21:04   

tak na szybko, nie działa automatyczne pobieranie IP w programie, nie wiem czy ktoś wspominał
_________________

 
 
PapciuZiom 


Wiek: 33
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-05-01, 21:10   

Dobra to teraz szybki preview fachowym okiem. Luknąłem nowy site, generalnie średnio to wygląda, ale do konkretów:

1. Front-end - dlaczego użyliście xmlowego htmla, a nie wchodzącego do standardów html5/css3? Nowa strona, więc powinna być napisana w nowej technologi, która staje się obecnie na świecie standardem. Do tego daje wspaniałe możliwości - minus za technologie front-endu.

2. Nie rozumiem zabiegów typu: pusty title, braków uzupełnionych altów, <br/>, gdzieś tam widziałem twardą spację. Do tego walidator jest nieubłagany: http://validator.w3.org/c...ttp://stspl.eu/ 418 errorów! Ludzie... trochę powagi: minus za samo kodowanie.

3. Grid - nic nie trzyma się kupy, każdy odstęp jest inny, raz jest kształt zaokrąglony, raz kwadratowy. Nie uważacie, że po to projektant projektuje strony, aby takie sprawy uporządkować? Totalny chaos i rozgardiasz, nie wspomnę o mega zajebistym pomyśle podkreślania linków, które są w stanie spoczynku. Gdzie tu usability? Nie powiem o panelu logowania u dołu strony, którego trzeba szukać, jak się wchodzi za pierwszym razem - obala to wszelkie zasady użyteczności na potrzeby sieci internet. Minus: brak gridu, słaba użyteczność.

4. Następnie, linki z underline'm w menu, ale w miejscu tabel już nie - konsekwencja ludzie. Kolejna rzecz to długości elementów, backgroundowe boxy są równo, natomiast główny content jak popadnie, na różnych długościach - przykład top z newsami, a pod nim kalendarz. Czy oba te boxy nie mogłyby mieć tej samej długości? Minus: konsekwencja projektu.

5. Generalnie całkiem nieźle użyte jquery, wszystko działa jak należy nic się nie sypie. Niestety slider przewija się sam, nie mam możliwości przeklikanie na visual'u do innego slajdu. Plus za jquery.

Cała strona jest bardzo niedopracowana, zarówno graficznie, jak i technicznie. Rolą projektanta jest projekt uporządkować, tutaj panuje totalny chaos. Technicznie - walidacja mówi sama za siebie, front-end do totalnego piachu, co do back-endu nie wiem, chyba działa ;) Generalnie zero user-friendly i usability, co widać na przykładzie linków - niektóre się podkreślają po najechaniu, niektóre są podkreślone przed etc. Poprzednia strona prezentowała się lepiej, była bardziej spójna i bardziej atrakcyjna graficznie. Pamiętajcie, że użytkownik używa stron/aplikacji, które są ładne, a tutaj niestety jest mega chujnia.

Sprawdziłem to pobieżnie, nie chce mi się testować całości, bo pewnie znalazłbym jeszcze kilkaset błędów, które mógłbym tutaj napisać.

Generalizując, graficznie jest to gorsza strona od poprzedniej, użytecznościowo jest na marnym poziomie, a front nie nadaje się do wytarcia nim kupy podczas salmonelli. Piach, 2 na 10 za dobre użycie gotowych skryptów. Twórcy się pewnie nie zgodzą, więc odpiszę wam jeżeli uważacie, że racji nie mam.

EDIT:
Zapomniałem dodać, odpaliłem stronkę na Iphonie... dramat. Nic nie widać, trzeba szczypać, żeby powiększać site i coś doczytać. Mogło to zostać zaprojektowane na zasadach responsive design, tym bardziej, że strona oparta jest na boxach, które śmiało mogłyby przechodzić do innej kolumny. No cóż...
_________________

MICHANCZYK.COM ziom i Ty dziewczynko!
 
 
Qalust 


Wychowanek klubu: TBR
Debiut w lidze: 02
Wiek: 33
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 712
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-05-01, 21:21   

W statystykach przydało by się oddzielenie graczy nieklas.
Poza tym strona mi się podoba, jest przejrzysta, lepsza niż poprzedniczka, gdzie był za duży chaos dla oka. Tyle od laika. ;d
_________________
II Drużynowy Mistrz Polski 07
Drużynowy Mistrz Polski 09
I Drużynowy Mistrz Polski 10
Srebrny Falubaz LM 11

 
 
Bazyl 


Wychowanek klubu: YL
Debiut w lidze: 08
Wiek: 34
Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 479
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-05-01, 22:36   

papciu, prosze Cie z ta walidacja :roll: większość stron ma błędy, a strona ligi STSa to nie jest zamówiony projekt, to ma w miare działać, nie mulić i być przyjazne dla adminów. Zresztą jak rozumiem, prace dopiero się rozpoczynają.

p.s. jak szpanujesz wiedzą z zakresu tworzenia stron internetowych to luz, ale porzuć wstawianie angielskich słów w polskie zdanie :rotfl:
_________________
Statystyki żużlowe
 
 
DaVe 


Wychowanek klubu: KM Ostrów ;)
Debiut w lidze: 03
Wiek: 41
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1285
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2012-05-02, 00:49   

Papeć ogarnij się to tylko gra, ważne żeby chodziło a na szczegóły nikt nie zwraca uwagi :wink:
_________________
\o/
 
 
Skrzypek 

Wychowanek klubu: WTS Sparta Wrocław
Debiut w lidze: 00
Wiek: 42
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 3800
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-05-02, 09:12   

plusy
- dodanie historii
- czytelniejszy panel
- bajery po zalogowaniu się
- zajebisty panel z ostatnimi wynikami, na to czekałem od lat:D
no i ogólnie dużo lepiej niż na poprzedniej stronie

minusy
- dalej gdy zaloguje się na głównej, muszę logować się na forum osobno.
- niusy:D
 
 
Boom 


Wychowanek klubu: TW
Debiut w lidze: 01
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 3171
Skąd: Toruń
Wysłany: 2012-05-02, 09:23   

PapciuZiom napisał/a
Dobra to teraz szybki preview fachowym okiem. Luknąłem nowy site, generalnie średnio to wygląda, ale do konkretów:

1. Front-end - dlaczego użyliście xmlowego htmla, a nie wchodzącego do standardów html5/css3? Nowa strona, więc powinna być napisana w nowej technologi, która staje się obecnie na świecie standardem. Do tego daje wspaniałe możliwości - minus za technologie front-endu.

2. Nie rozumiem zabiegów typu: pusty title, braków uzupełnionych altów, <br/>, gdzieś tam widziałem twardą spację. Do tego walidator jest nieubłagany: http://validator.w3.org/c...ttp://stspl.eu/ 418 errorów! Ludzie... trochę powagi: minus za samo kodowanie.

3. Grid - nic nie trzyma się kupy, każdy odstęp jest inny, raz jest kształt zaokrąglony, raz kwadratowy. Nie uważacie, że po to projektant projektuje strony, aby takie sprawy uporządkować? Totalny chaos i rozgardiasz, nie wspomnę o mega zajebistym pomyśle podkreślania linków, które są w stanie spoczynku. Gdzie tu usability? Nie powiem o panelu logowania u dołu strony, którego trzeba szukać, jak się wchodzi za pierwszym razem - obala to wszelkie zasady użyteczności na potrzeby sieci internet. Minus: brak gridu, słaba użyteczność.

4. Następnie, linki z underline'm w menu, ale w miejscu tabel już nie - konsekwencja ludzie. Kolejna rzecz to długości elementów, backgroundowe boxy są równo, natomiast główny content jak popadnie, na różnych długościach - przykład top z newsami, a pod nim kalendarz. Czy oba te boxy nie mogłyby mieć tej samej długości? Minus: konsekwencja projektu.

5. Generalnie całkiem nieźle użyte jquery, wszystko działa jak należy nic się nie sypie. Niestety slider przewija się sam, nie mam możliwości przeklikanie na visual'u do innego slajdu. Plus za jquery.

Cała strona jest bardzo niedopracowana, zarówno graficznie, jak i technicznie. Rolą projektanta jest projekt uporządkować, tutaj panuje totalny chaos. Technicznie - walidacja mówi sama za siebie, front-end do totalnego piachu, co do back-endu nie wiem, chyba działa ;) Generalnie zero user-friendly i usability, co widać na przykładzie linków - niektóre się podkreślają po najechaniu, niektóre są podkreślone przed etc. Poprzednia strona prezentowała się lepiej, była bardziej spójna i bardziej atrakcyjna graficznie. Pamiętajcie, że użytkownik używa stron/aplikacji, które są ładne, a tutaj niestety jest mega chujnia.

Sprawdziłem to pobieżnie, nie chce mi się testować całości, bo pewnie znalazłbym jeszcze kilkaset błędów, które mógłbym tutaj napisać.

Generalizując, graficznie jest to gorsza strona od poprzedniej, użytecznościowo jest na marnym poziomie, a front nie nadaje się do wytarcia nim kupy podczas salmonelli. Piach, 2 na 10 za dobre użycie gotowych skryptów. Twórcy się pewnie nie zgodzą, więc odpiszę wam jeżeli uważacie, że racji nie mam.

EDIT:
Zapomniałem dodać, odpaliłem stronkę na Iphonie... dramat. Nic nie widać, trzeba szczypać, żeby powiększać site i coś doczytać. Mogło to zostać zaprojektowane na zasadach responsive design, tym bardziej, że strona oparta jest na boxach, które śmiało mogłyby przechodzić do innej kolumny. No cóż...

:lol2:
_________________
Apator!
Wszystko do STSa
 
 
DeBoer 


Wychowanek klubu: KMO
Debiut w lidze: 01
Wiek: 41
Dołączył: 08 Lip 2008
Posty: 1375
Skąd: Ostrów Wlkp. /Brighton
Wysłany: 2012-05-02, 10:22   

Dzisiaj postaram się naprawić formularz dla zbanowanych i pobieranie automatyczne IP.
_________________
Pozdrawiam
DeBoer
 
 
DaDi 

Wychowanek klubu: Dangerously Fast Bees
Debiut w lidze: 08
Pomógł: 1 raz
Wiek: 26
Dołączył: 03 Lip 2010
Posty: 1263
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2012-05-02, 10:33   

Papciu chyba każdemu podoba się wygląd strony i nikt nie patrzy na błędy.
 
 
Keslej 


Wychowanek klubu: Fast Wolves
Debiut w lidze: 04
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 1411
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-05-02, 11:36   

Głupio mi było wyrazić negatywne zdanie, ale Papeć ma dużo racji :)

Ja teraz np w ogóle nie wiem, gdzie mogę akceptować kontrakty.
_________________

 
 
Graceman 


Wychowanek klubu: Never Die
Debiut w lidze: 07
Wiek: 28
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 314
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2012-05-02, 11:40   

Keslej napisał/a
Głupio mi było wyrazić negatywne zdanie, ale Papeć ma dużo racji :)

Ja teraz np w ogóle nie wiem, gdzie mogę akceptować kontrakty.



akceptować kontrakty możesz w zakładce "TWOJA STREFA" i klikasz ustal mecz
_________________

 
 
Keslej 


Wychowanek klubu: Fast Wolves
Debiut w lidze: 04
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 1411
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-05-02, 11:43   

Klikam ustal mecz, żeby akceptować kontrakty - bardzo user-friendly :roll: :crazy:

CMS powinien być bardziej wdrożony w całość
_________________

 
 
PapciuZiom 


Wiek: 33
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-05-02, 12:33   

Piotrbaz napisał/a
papciu, prosze Cie z ta walidacja :roll: większość stron ma błędy, a strona ligi STSa to nie jest zamówiony projekt, to ma w miare działać, nie mulić i być przyjazne dla adminów. Zresztą jak rozumiem, prace dopiero się rozpoczynają.

p.s. jak szpanujesz wiedzą z zakresu tworzenia stron internetowych to luz, ale porzuć wstawianie angielskich słów w polskie zdanie :rotfl:


Słucham? Po pierwsze walidator jest wykładnikiem jakości kodu, to że większość stron ma błędy to po prostu znak, że robią je matoły, a nie profesjonaliści. WP, które jest wielkim kombajnem ma 14errorów, więc dopowiedz sobie sam, jakiej jakości kod musi mieć strona STS. I nie, nie usprawiedliwia tego fakt, że to projekt free, bo jak ktoś coś umie robić to nie będzie robił tego źle specjalnie tak?

Po drugie - co do wiedzy, nie szpanuję - znam się na tym po prostu, a na angielskie określenia nie ma jeszcze odpowiedników, więc piss off. Jeżeli Ty nie masz o tym pojęcia to japa i do budy, a nie rotflujesz psino ;)

JEŻELI NASTĘPNY RAZEM BĘDZIECIE ROBIĆ REDESIGN STRONY NAPISZCIE DO MNIE. ZROBIĘ WAM LAYOUT :)
_________________

MICHANCZYK.COM ziom i Ty dziewczynko!
 
 
DeBoer 


Wychowanek klubu: KMO
Debiut w lidze: 01
Wiek: 41
Dołączył: 08 Lip 2008
Posty: 1375
Skąd: Ostrów Wlkp. /Brighton
Wysłany: 2012-05-02, 13:02   

Keslej napisał/a
Klikam ustal mecz, żeby akceptować kontrakty - bardzo user-friendly :roll: :crazy:

CMS powinien być bardziej wdrożony w całość


Dodałem linka, dzięki za zwrócenie uwagi.
_________________
Pozdrawiam
DeBoer
 
 
Bazyl 


Wychowanek klubu: YL
Debiut w lidze: 08
Wiek: 34
Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 479
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-05-02, 13:09   

Cytat
bo jak ktoś coś umie robić to nie będzie robił tego źle specjalnie tak?

:lol2:

programowałeś coś kiedyś, czy tylko tniesz layouty ? :roll:
Każdą aplikację można udoskonalać pod względem kodu prawie w nieskończoność, ale można też zrobić "na odwal sie", działać będzie ; ] Kończe dyskusje na ten temat, bo nic nie wnosi. 99,99% korzystających ze strony STSa ma w dupie ile błędów pokaże walidator i tyle.

A teksty o psach i budach zachowaj dla swoich kolegów z osiedla :lubie:
_________________
Statystyki żużlowe
 
 
Nice 

Wychowanek klubu: YL
Debiut w lidze: 09
Wiek: 37
Dołączył: 04 Cze 2011
Posty: 93
Skąd: Toruń
Wysłany: 2012-05-02, 13:14   

PapciuZiom napisał/a
Jeżeli Ty nie masz o tym pojęcia to japa i do budy, a nie rotflujesz psino ;)


Do budy psino? Tak Cie wolaja na obiad? :crazy:
Zamiast krytykowac ogranicz sie do milczenia bo skargi internetowego frustrata nt WP nic nie wnosza :roll:
 
 
PapciuZiom 


Wiek: 33
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-05-02, 15:59   

Piotrbaz napisał/a
Cytat
bo jak ktoś coś umie robić to nie będzie robił tego źle specjalnie tak?

:lol2:

programowałeś coś kiedyś, czy tylko tniesz layouty ? :roll:
Każdą aplikację można udoskonalać pod względem kodu prawie w nieskończoność, ale można też zrobić na odwal sie, działać będzie ; ] Kończe dyskusje na ten temat, bo nic nie wnosi. 99,99% korzystających ze strony STSa ma w dupie ile błędów pokaże walidator i tyle.

A teksty o psach i budach zachowaj dla swoich kolegów z osiedla :lubie:


Gościu, wiadomo, że w kod trzeba inwestować, natomiast jeżeli język skryptowy jakim jest PHP nazywasz programowaniem to wysiadam. Strona jest właśnie napisana na odwal się, uważasz, że to jest fajne? :) I tak owszem, programowałem i nie tnę layoutów. 99,99% użytkowników internetu ma w dupie ile błędów pokaże walidator, więc idąc tym tokiem rozumowania każdy serwis może być zrobiony na odwal się. Po coś jednak ten walidator jest chyba? Czy dla jaj? Zobaczymy tylko co będzie jak obecni developerzy oleją STS i inni zabiorą się za stronę. Trzeba będzie ją pisać od nowa, bo obecnie tam nie ma co rozwijać <lol2>

Nice napisał/a
PapciuZiom napisał/a
Jeżeli Ty nie masz o tym pojęcia to japa i do budy, a nie rotflujesz psino ;)


Do budy psino? Tak Cie wolaja na obiad? :crazy:
Zamiast krytykowac ogranicz sie do milczenia bo skargi internetowego frustrata nt WP nic nie wnosza :roll:


Jakie skargi, co ty gadasz. Ja nie krytykuję, ja piszę co można zrobić lepiej na konkretnych przykładach. Widać, że jakbym napisał "NIE PODOBA MI SIĘ, BO JEST BRZYDKO" to byłoby lepiej, niż jak piszę co jest nie tak i co powinno być inaczej. Gwarantuję Ci, że moja wersja strony spodobałaby Ci się bardziej ;]
_________________

MICHANCZYK.COM ziom i Ty dziewczynko!
 
 
Graceman 


Wychowanek klubu: Never Die
Debiut w lidze: 07
Wiek: 28
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 314
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2012-05-02, 16:26   

PapciuZiom napisał/a
Gwarantuję Ci, że moja wersja strony spodobałaby Ci się bardziej ;]



no to zaczynaj robić i porównamy
_________________

 
 
DeBoer 


Wychowanek klubu: KMO
Debiut w lidze: 01
Wiek: 41
Dołączył: 08 Lip 2008
Posty: 1375
Skąd: Ostrów Wlkp. /Brighton
Wysłany: 2012-05-02, 16:45   

PapciuZiom napisał/a
Piotrbaz napisał/a
Cytat
bo jak ktoś coś umie robić to nie będzie robił tego źle specjalnie tak?

:lol2:

programowałeś coś kiedyś, czy tylko tniesz layouty ? :roll:
Każdą aplikację można udoskonalać pod względem kodu prawie w nieskończoność, ale można też zrobić na odwal sie, działać będzie ; ] Kończe dyskusje na ten temat, bo nic nie wnosi. 99,99% korzystających ze strony STSa ma w dupie ile błędów pokaże walidator i tyle.

A teksty o psach i budach zachowaj dla swoich kolegów z osiedla :lubie:


Gościu, wiadomo, że w kod trzeba inwestować, natomiast jeżeli język skryptowy jakim jest PHP nazywasz programowaniem to wysiadam. Strona jest właśnie napisana na odwal się, uważasz, że to jest fajne? :) I tak owszem, programowałem i nie tnę layoutów. 99,99% użytkowników internetu ma w dupie ile błędów pokaże walidator, więc idąc tym tokiem rozumowania każdy serwis może być zrobiony na odwal się. Po coś jednak ten walidator jest chyba? Czy dla jaj? Zobaczymy tylko co będzie jak obecni developerzy oleją STS i inni zabiorą się za stronę. Trzeba będzie ją pisać od nowa, bo obecnie tam nie ma co rozwijać <lol2>


Nie będę wypowiadał się na temat Twojego poprzedniego postu, bo nie ma to większego sensu (napisałem że jest to wersja beta i że będzie rozwijana, że pozycjonowaniem zajmiemy się w dalszej fazie - i mam tutaj na myśli walidację w3c i różne inne zabiegi SEO).

Zanim znów zaczniesz pisać pierdoły, o których jak widać nie masz pojęcia to przeczytaj sobie ten artykuł.
http://tabaszewski.pl/php...2012/02/04/119/
_________________
Pozdrawiam
DeBoer
 
 
Skrzypek 

Wychowanek klubu: WTS Sparta Wrocław
Debiut w lidze: 00
Wiek: 42
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 3800
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-05-02, 16:52   

Papeć weź zamknij się już, bo ty dla rozwoju stsa nigdy nic nie zrobiłeś a jedynie ferment siejesz, do tego zachowujesz się jak Najman przed każdą walką.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna