Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ipaq
2019-03-27, 12:23
Pomysły na sezon 23
Autor Wiadomość
Bullet 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 585
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2018-06-03, 17:15   

Starty od dawna bylem za zmiana bo te co sa obecnie to odstrasza od gry jak sie za 1 razem odpali :D

Ja bym jeszcze programy zmienil na takie jak w rl, moze bez tego rez co dodali bo to bez sensu na pozycji juniorow po prostu najslabsi/nie sklasyfikowani/juniorzy z druzyny ale zeby mieli chociaz te 3 biegi pewne w meczu. Sa zawodnicy co caly sezon na lawce siedza a to tez nie zacheca do gry, jakby co mecz mial te 3 biegi to by byla motywacja do treningow, walki o sklad. A jesli chodzi o minimum zawodnikow w meczu to niczym sie nie rozni od obecnych programow.

Gosc tez by byl czyms fajnym dla nowych graczy zeby mieli wiecej jazdy ale to tylko dla graczy ktorzy maja <= x sezonow.
 
 
Widewolf 


Wychowanek klubu: Falubaz Zielona Góra
Debiut w lidze: 04
Wiek: 32
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 999
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2018-06-03, 17:24   

IKS DE Nie zamierzam nic już więcej tutaj pisać. Róbcie sobie jak chcecie. Bo wiadomo moja racja jest racją najmojszą i tylko wygrali przez łokcie, te łokcie ebane gdyby nie one ah gdyby nie one.
A co do zmiany w łokciach, ja z Bucolem jesteśmy pierwsi którzy o tym wspomnieli Boomowi na tsie. I to jest INFO 100% KMO. Żeby właśnie nie było sytuacji jak z kolegą wyżej.
_________________

 
 
Cece


Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 438
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 2018-06-03, 17:28   

Bullet, jeśli tylko da się wprowadzić pozycję gościa, to jestem za tym w 100%! Niech to będą np. zawodnicy nieklasyfikowani i/lub zawodnicy ze średnią poniżej jakiegoś pułapu. Jaki to pułap, to już kwestia dogadania. Przykład:
2 liga (o ile będzie), to:
klasyfikowany i średnia poniżej 1,800 - możliwość startu w ekstralidze
klasyfikowany i średnia poniżej 1,400 - możliwość startu w 1 lidze i ekstralidze
nieklasyfikowany - możliwość startu w 1 lidze i ekstralidze

1 liga, to:
klasyfikowany i średnia poniżej 1,200 - możliwość startu w ekstralidze
klasyfikowany lub nieklasyfikowany ze średnią poniżej 1,000 - możliwość startu w 2 lidze i
nieklasyfikowany i średnia poniżej 2,000 - możliwość startu w ekstralidze

Ekstraliga, to:
Klasyfikowany i średnia poniżej 1,000 - możliwość startu w 1 lidze
Klasyfikowany i średnia poniżej 0,800 - możliwość startu w 1 i 2 lidze
Nieklasyfikowany i średnia poniżej 1,200 - możliwość startu w 1 lidze
Nieklasyfikowany i średnia poniżej 1,000 - możliwość startu w 1 i 2 lidze

To jest tylko przykład, żeby nie pisać bez konkretów.

Co do programu takiego jak Bullet proponujesz - co zrobisz, jeśli ci najsłabsi nie przyjdą na mecz? Walkower, czy jazda z dziurami? Jak najlepszy nie przychodzi to się daje zz, lub jedzie ktokolwiek. Tutaj nie ma możliwości rotacji.

Widewolf - no, ale przecież ja tak samo w zeszłym sezonie wygrałem i uważam, że łokcie miały kolosalne znaczenie. Da się bez nich wygrywać spokojnie, ale nie na takich torach :)
 
 
Boom 


Wychowanek klubu: TW
Debiut w lidze: 01
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 3171
Skąd: Toruń
Wysłany: 2018-06-03, 17:30   

Mozecie zakonczyc te jalowke, bo nie bedzie mi sie chcialo tego filtrowac
_________________
Apator!
Wszystko do STSa
 
 
Barnej 


Wychowanek klubu: Sparta Wrocław
Debiut w lidze: 01
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1659
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2018-06-03, 17:37   

Ja pisałem już wcześniej, że im więcej torów tym lepiej. Boom jasno sprecyzował żeby każdy kto się wypowiada wymienił cztery tory, które według niego powinny zostać zmienione, więc to uczyniłem. Wyniki nie są główną pochodną moich wyborów. Chyba większość z nas lubi się wyprzedzać i walczyć, tak samo jak oglądać zawody żużlowe gdzie są mijanki, a nie tylko start, jazda gęsiego i meta. W moim przypadku akurat to, że zdobyłem w tym sezonie złoto IMP na Łodzi nie sprawia, że to jest mój ulubiony tor, bo w głosowaniu dawałem go w dolnej połowie tabelki. Nie ukrywam, że zawsze preferowałem tory do walki, dlatego zdecydowanie z większą przyjemnością wolę się ścigać na Bydgoszczy, Lesznie czy Polonii, gdzie po prostu jest walka i więcej niż jedna ścieżka po której można jechać szybko niż na Krakowie czy Narodowym, gdzie jest jeden szybki pas i gdy na niego wjedziesz i masz łokcie, to nie jesteś w stanie nic zrobić. I to nie tyczy się tylko FZG, bo zobaczmy nawet na TSCR, które też jechało z TX w tym sezonie na Krakowie i zrobiło 35 pktów, a Luqq, czyli jeden z najlepszych graczy, którzy w tej chwili są w tej grze robi cztery zera w czterech startach, to o czym to świadczy? Jeżeli tak bardzo się upieracie co niektórzy to ja nie mam problemu z tym żeby zostawić ten tor, bo rozumiem, że dla ludzi, którzy ciągle są reżyserami jazdy z tyłu stawki, to jedyna szansa, żeby pokonać najlepszych (bez urazy, ale taka jest niestety brutalna prawda, czekam na falę hejtu w moją stronę :devil: )
 
 
Wesol 

Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 515
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2018-06-03, 19:46   

W lidze startuje trochę więcej graczy niż się tu wypowiada, dlatego uważam, że bazowanie na tym mija się z sensem. W większości jest tak, że piszą i płaczą Ci którym na danych torach nie idzie.

Dla mnie jedynym sensownym wyznacznikiem jest to jakie tory są wybierane na zawody w lidze czy też jakie wybory padają podczas głosowań w późniejszych fazach w imp.

Poniżej zestawienie na czym było jeżdżone i ile razy w tym sezonie w lidze - wyniki będą dla niektórych niewygodne.

Ekstraliga:
Kraków x4,
Polonia x4,
Toruń x3,
Leszno x3,
Motoarena x2,
Ostrów x2,
Bydgoscz x2,
Lublin x2,
Łódź x2,
Opole x2,
Gdańsk x2,
Gniezno,
Tarnów,
Częstochowa,
Wrocław,
Machowa,
Rzeszów,
Piła,
Poznań.

I liga:
Witnica x3,
Leszno x2,
Łódź x2,
Zielona x2,
Toruń,
Lublin,
Kraków,
Ostrów,
Rybnik,
Gorzów,
Opole,
Piła,
Polonia,
Rawicz,
Polan,
Wrocław.

II liga:
Kraków x2,
Toruń x2,
Zielona x2,
Świetochłowice x2,
Krosno x2,
Machowa,
Motoarena,
Polonia,
Wrocław,
Grudziądz,
Piła,
Leszno,
Opole,
Ostrów,
Bydgoszcz,
Lublin,
Witnica.

Dla mnie liczby mówią wszystko, a wy czepiajcie się dalej Krakowa i Torunia. Toruń był też wybrany w impie na półfinał.

Zrobicie co będziecie chcieli, ale to powinna być podstawa do podejmowania decyzji co usunąć a co zostawić
 
 
Ageroth 


Wychowanek klubu: Speedway Manager Team
Debiut w lidze: 13
Wiek: 27
Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 350
Skąd: Łomża
Wysłany: 2018-06-03, 20:12   

Wesol napisał/a
W lidze startuje trochę więcej graczy niż się tu wypowiada, dlatego uważam, że bazowanie na tym mija się z sensem. W większości jest tak, że piszą i płaczą Ci którym na danych torach nie idzie.

Dla mnie jedynym sensownym wyznacznikiem jest to jakie tory są wybierane na zawody w lidze czy też jakie wybory padają podczas głosowań w późniejszych fazach w imp.

Poniżej zestawienie na czym było jeżdżone i ile razy w tym sezonie w lidze - wyniki będą dla niektórych niewygodne.

Ekstraliga:
Kraków x4,
Polonia x4,
Toruń x3,
Leszno x3,
Motoarena x2,
Ostrów x2,
Bydgoscz x2,
Lublin x2,
Łódź x2,
Opole x2,
Gdańsk x2,
Gniezno,
Tarnów,
Częstochowa,
Wrocław,
Machowa,
Rzeszów,
Piła,
Poznań.

I liga:
Witnica x3,
Leszno x2,
Łódź x2,
Zielona x2,
Toruń,
Lublin,
Kraków,
Ostrów,
Rybnik,
Gorzów,
Opole,
Piła,
Polonia,
Rawicz,
Polan,
Wrocław.

II liga:
Kraków x2,
Toruń x2,
Zielona x2,
Świetochłowice x2,
Krosno x2,
Machowa,
Motoarena,
Polonia,
Wrocław,
Grudziądz,
Piła,
Leszno,
Opole,
Ostrów,
Bydgoszcz,
Lublin,
Witnica.

Dla mnie liczby mówią wszystko, a wy czepiajcie się dalej Krakowa i Torunia. Toruń był też wybrany w impie na półfinał.

Zrobicie co będziecie chcieli, ale to powinna być podstawa do podejmowania decyzji co usunąć a co zostawić


Wszystko fajnie zapomniałeś wspomnieć tylko jak to się rozkłada względem klubu i wtedy te twoje liczby tracą na jakimkolwiek znaczeniu. Kraków na czele tylko szkoda że sztucznie nabita statystyka przez KA i TXT które dało go po 2 razy. To samo Toruń 2x TXT i raz FZG. I w takim wypadku te liczby które tutaj podajesz tracą na wartości.
_________________

 
 
Ronalb 

Wiek: 30
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 456
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-06-03, 20:16   

Wszyscy tutaj piszecie zeby olac ostrzezenia za start ale jezeli juz mamy zmienic na random to cos musicie wymyslec. Wiekszosc tego nie pamieta ale TX za sprawa Valusa kiedys napierdalalo lepiej niz Tasmielak teraz takze sam pomysl uwazam za ok, z tym ze naprawde nie mozna zostawic takiej furtki dla graczy ze niby gramy fair. Jesli chodzi o tory krakow do wypierdolenia i wtedy DS w przeciagu 2 sezonow robi DMP, pozdrawiam.
_________________

 
 
Barnej 


Wychowanek klubu: Sparta Wrocław
Debiut w lidze: 01
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1659
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2018-06-03, 20:27   

Nie wspominając już nawet o Toruniu w półfinale IMP, gdzie 1/3 głosujących była z TXT, a potem na discordzie odliczałeś swoim łokcie :D Szkoda, że nie podałeś innych rund czy grup w IMP, gdzie Toruń i Kraków zazwyczaj zajmowały jedne z ostatnich miejsc :lol: W drugiej grupie półfinałowej Kraków zajął 23 miejsce na 32 możliwe, a Toruń 28/32. W finale IMP Toruń 28/32, Kraków 30/32. Czemu tego nie podałeś?

Cece napisał/a
Widewolf - Troszkę się zagalopowałeś. FZG dostało w zeszłym sezonie tak samo, jak i od was na tymże Krakowie 61-29. I wybraliśmy ten tor, bo wiedzieliśmy, że skillowo są lepsi. W takich sytuacjach, jak chcesz sobie dać szansę, to dajesz tor-gówno. I mimo, że wykorzystaliśmy tak samo ten tor jak i wy, to postulujemy za wywaleniem tego (patrz post mój i Petiego). Jeszcze kilka linijek o tym, że ktoś sobie wywali tory i doda według własnego upodobania, bo jest u władzy. Kilka sezonów temu zostały wprowadzone zmiany bez konsultacji ze społecznością. Był płacz. Poprzednia zmiana została wprowadzona tak samo, z tymże każdy miał prawo coś od siebie dołożyć. Mało tego, te uwagi, które zostały wrzucone, były zrealizowane (patrz np. wrzucenie Śremu). Był płacz. Teraz Boom z dużym wyprzedzeniem tworzy temat do dyskusji i dodatkowo WRZUCA INFO Z ZAPROSZENIEM gdzie się da, aby można się było wypowiedzieć i wtedy na podstawie naszych opinii podjąć decyzję. Jest płacz. Trochę cebula, co?


Nic dodać, nic ująć.

Generalnie te dyskusje na temat torów to jest taki temat rzeka na tym forum, że mała bania. Odkąd pamiętam, gdy był robiony mod, to Ci słabsi zawsze chcieli usuwać tory na których była więcej niż jedna ścieżka, a Ci lepsi chcieli usuwać jednościeżkowce pod start i łokcie :lol: Chyba do końca istnienia tej gry to się nie zmieni :D Moim zdaniem powinniście się w ogóle cieszyć, że Boom porusza w ogóle taką dyskusję, bo niejednokrotnie było tak, że osoby tworzące moda robiły go według swojego widzimisię i kładli lachę na opinie reszty graczy. Mod wychodził i się grało, chwile jedni i drudzy popłakali i temat gasł z każdym kolejnym dniem.
Ostatnio zmieniony przez Barnej 2018-06-03, 20:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wesol 

Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 515
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2018-06-03, 20:28   

Myślałem że każdy klub jest na równi, ale być może TX z KA to nie Fzg, Tscr czy jakikolwiek inny. Mistrzowskie rozumowanie.

Ostatni raz odpisuje, bo poziom argumentacji zahacza o gimnazjum.
W drugiej lidze też jeździ TX z KA?

Miłego.
 
 
stanior 

Debiut w lidze: 15
Wiek: 29
Dołączył: 21 Sie 2013
Posty: 183
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-06-03, 20:36   

Wesol napisał/a
Myślałem że każdy klub jest na równi, ale być może TX z KA to nie Fzg, Tscr czy jakikolwiek inny. Mistrzowskie rozumowanie.

Ostatni raz odpisuje, bo poziom argumentacji zahacza o gimnazjum.
W drugiej lidze też jeździ TX z KA?

Miłego.


Toruń i Kraków jak dobrze pamiętam były brane na nas żeby nas zaskoczyć (na papierze byliśmy faworytem ligi) i dlatego takie gówno brali. Jakiegoś wiekszego fanu na tych torach nie było.
_________________
15 - 16 Kaskaderzy Apokalipsy II
17 - 27 Włókniarz Forum Team
28 - 29 Top Smokers Club Repezentant
30 - ? Włókniarz Forum Team
 
 
Speed 


Wychowanek klubu: Młode Pszczoły
Debiut w lidze: 04
Wiek: 29
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 1100
Skąd: Wąbrzeźno
Wysłany: 2018-06-03, 21:54   

Każdy mówi, ze to jest tylko gra ale chyba każdy też z nas gra aby wygrać nie? Nawet w takiej głupiej grze 2d. Mogliśmy dać na FZG np. Polonie bo jest fajny torek, można powalczyć itp itd. Tylko byśmy pewnie ten mecz przegrali to po co by było ten półfinał rozgrywać. Wiadomo było trzeba dać coś co jest trudne aby mieć w ogóle szanse o coś powalczyć, dlatego padło na Kraków. Nawet na ten tor były wątpliwości, bo jednak mieliśmy gdzieś w głowach, że może FZG się tego spodziewać i coś pobodzą. Z resztą po pierwszym meczu 60:30 to chyba byliśmy pewnie, że nawet Kraków nam nie pomoże a tutaj bach. Inni grają sobie Polonie, Leszno, Bydzie, a inni Kraków Chorzów Krosno Witnice Narodowy i inne tory. Poszczególne tory są zmieniane co jakiś czas i tak znajdzie się tor jakiś "gówniany" ala Toruń, Kraków i znowu będzie to samo.

Niech każda drużyna posiada swój tor i po prostu przed każdym meczem niech zmienia ścieche i wysyła gościom i mają 10 minut i rusza mecz. Wtedy goście wbijają na łokcie i meczyk leci. Od razu czas na treningi przed meczowe (nie wiem czy wszyscy jeszcze to praktykują) można przeznaczyć na mecz bo po co trenować skoro i tak się nie wie co się dostanie. Zaznaczam, że nie wiem jak się torki robi, po prostu na fb piszecie, że np. TSCR kiedyś miało taki torek dlatego się tym sugeruję.
_________________
SEZON 15 - SPEEDWAY RACING - 1,957
SEZON 16 - OSZUKANI RENCIŚCI - 1,860
 
 
Domin 


Wychowanek klubu: Kaskaderzy Apokalipsy
Debiut w lidze: 07
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 2685
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-06-03, 22:13   

Po tym co tu czytam, to można dojść do wniosku, że chyba jako jedyny potrafię wyprzedzać bez łokci na Krakowie i atakuję na różne sposoby (różne ścieżki) :devil:

Obecny Kraków daje i tak o wiele większe możliwości walki niż poprzedni.
 
 
Cyki 

Wiek: 37
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 234
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-06-03, 22:21   

Speed napisał dobrze. Zawsze znajdzie się "gówniany tor". Poza tym ja też wolę tory do walki (polonia, wrocław czy np bydgoszcz), ale nie zmienia to faktu, że taki Kraków powinien chyba być, bo po prostu daje handicap.

Co do "głosowań" na tory dla mnie z tego co wypisał chyba Wesol jedno jest wymowne...na 3 ligi taki Polan dany był chyba raz. Nie wiem, pewnie jestem "słaby i się nie znam", ale to jeden z fajniejszych torów do walki, tyle, że trawa tam wciąga w chuj, a sama nawierzchnia (grząska) powoduje, że tor jest zupełnie inny niż 90% no i efekt jest taki, że juz się go nie wybiera. Nie wiem, może są inne tego powody, ale jednak przyznacie, że to dziwne, nie?

Barnej napisał o skillu i ma w 100% rację. Taki tor daje po prostu szanse słabszym na wygraną "na szczęściu" tylko co z tego? To pewnie jedyny tor gdzie mieli na to szansę i to zrobili...

Poza tym skoro się mylę tak bardzo...zróbcie jak napisał chyba Wide...dajcie tory zagraniczne z jakiegoś państwa czy dwóch i zobaczymy co się wydarzy, i łokcie wtedy nawet dajcie gościom, bo przecież gospodarz samym torem chyba wystarczająco będzie miał przewagi :)
 
 
Vodecka 


Wiek: 32
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2985
Skąd: Leszno
Wysłany: 2018-06-04, 01:18   

To i ja się wypowiem.

Co do pkt1 to "randomowy" start jest bardziej realistyczny i żużlowy ale jak już były przypały z botem to ja bym tego nie ruszał.

Natomiast zastanawia mnie dyskusja na temat łokci i to czemu nikt nie pomyślał o połączeniu obydwóch tych punktów w jeden spójny?

Jak dla mnie idealnym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie łokci wg pól startowych. Jak i w zawodach indy, tak i w lidze oficjalnej jak i w Lidze Miast!!! Co by to dało? Ano to, że łokcie byłyby praktycznie pół na pół jak i dla gosp tak i dla gości. Wtedy większą rolę odgrywaliby trenerzy i to jak ustawią swoją drużynę wg pól startowych. Jeden może mieć taktykę na wyjazd dawać lidera z wewnętrznego pola żeby na łokciach trzymał wynik, a drugi może wystawić tego teoretycznie słabszego żeby powalczył.

Co zyskujemy przy takim układzie? Na pewno bardziej wyrównane mecze i więcej satysfakcji z gry. Bo nie ma nic gorszego jak dostać jakąś chujnie na wyjazd i jechać cały mecz bez łokcia. W Lidze Miast się nawet o tym przekonaliśmy i na Pile i na Gnieźnie gdzie praktycznie nie idzie nikogo zaatakować jak nie masz łokci i odbiera to chęć gry totalnie. Tak samo jest z tym nieszczesnym Krakowem i innymi tego typu torami.

Minus tego pomysłu to fakt, że może on wydłużyć mecze bo wiadomo, że są wśród nas zamulacze i nieogary, którzy jeżdżą nawet po parę sezonow, a nie potrafią ogarnac prostych zasad. Ale gdyby np. Dać 30 sek na wbicie, a potem przepada i traci kolejke albo coś w tym stylu to może by ludzi zmotywowało do pilnowania się.

Wtedy z obydwóch pomysłów jest i wilk syty i owca cała.

Co do torów się nie wypowiadam bo bym wypierdolil 3/4 moda jak ja gram tylko na 8 w porywach do 10 :devil:
_________________

 
 
grubyraven 

Wychowanek klubu: -
Debiut w lidze: -
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 226
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2018-06-04, 11:24   

Co do startów to jestem za tymi na refleks( bez ostrzeżen ale z wykluczeniami za taśmę. Walne taśmę- co ewidentnie widać bo opóżnienie jest duże to mam obowiazek zjechać z toru żeby nie trzeba bylo robic powtorek; ograniczy to myślę próby wstrzelenia sie i nie wydłuży zawodów.)

Co do łokci to nie mam zdania bo sie nie znam a torki jakie będą na takich trzeba będzie jeżdzić.
_________________
tylkofalubaz
 
 
Lagutek 


Wychowanek klubu: Mechaniczna Pomarańcza
Dołączył: 31 Lip 2015
Posty: 27
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-06-04, 14:21   

Podpisuje się pod postem zamieszczonym wyżej.
_________________

 
 
Pikey 

Wychowanek klubu: Metanol Drinkers
Debiut w lidze: 03
Wiek: 27
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 2974
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2018-06-04, 14:59   

grubyraven napisał/a
Co do startów to jestem za tymi na refleks( bez ostrzeżen ale z wykluczeniami za taśmę. Walne taśmę- co ewidentnie widać bo opóżnienie jest duże to mam obowiazek zjechać z toru żeby nie trzeba bylo robic powtorek; ograniczy to myślę próby wstrzelenia sie i nie wydłuży zawodów.)

Co do łokci to nie mam zdania bo sie nie znam a torki jakie będą na takich trzeba będzie jeżdzić.


Bez przesady... Nie zapominajcie, że to cały czas jest gra, a zadaniem gry jest bawić, tym bardziej, że nie ścigamy się o żadne złote kalesony... Wykluczenia za taśmę prędzej odstraszą niż wprowadzą coś dobrego do gry, myślę, że dostateczną karą za taśmę jest start z 50m stratą do reszty stawki.
_________________
★TOP SMOKERS CLUB REPREZENTANT - 7x DRUŻYNOWY MISTRZ POLSKI★
 
 
Domin 


Wychowanek klubu: Kaskaderzy Apokalipsy
Debiut w lidze: 07
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 2685
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-06-04, 15:10   

Pikey napisał/a
Wykluczenia za taśmę prędzej odstraszą niż wprowadzą coś dobrego do gry, myślę, że dostateczną karą za taśmę jest start z 50m stratą do reszty stawki.


Zgoda.

Niech Bullet wypowie się nad techniczną możliwością wprowadzenia instytucji gościa. Przy obecnej sytuacji STS-a bardzo by się przydało. Dodatkowo zwiększyłbym liczbę zawodników, za których może być stosowane zastępstwo zawodnika do 3.
 
 
BascoGKS 

Wiek: 31
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 240
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-06-04, 18:19   

Bullet napisał/a
Starty od dawna bylem za zmiana bo te co sa obecnie to odstrasza od gry jak sie za 1 razem odpali :D

Ja bym jeszcze programy zmienil na takie jak w rl, moze bez tego rez co dodali bo to bez sensu na pozycji juniorow po prostu najslabsi/nie sklasyfikowani/juniorzy z druzyny ale zeby mieli chociaz te 3 biegi pewne w meczu. Sa zawodnicy co caly sezon na lawce siedza a to tez nie zacheca do gry, jakby co mecz mial te 3 biegi to by byla motywacja do treningow, walki o sklad. A jesli chodzi o minimum zawodnikow w meczu to niczym sie nie rozni od obecnych programow.

Gosc tez by byl czyms fajnym dla nowych graczy zeby mieli wiecej jazdy ale to tylko dla graczy ktorzy maja <= x sezonow.


Fajnie, ze ktos pomyslal o tym co ja. Nowy program i juniorzy - to musi wejsc w zycie.
Moim skromnym zdaniem jest tylko kwestia ustalenia i dogadania, jaki gracz konkretnie podchodzi pod kryteria juniorskie - tak, aby nie bylo sytuacji ze juniorow nie ma na meczach. Ja bym proponowal ze gracze, ktorzy graja mniej niz 3 sezony plus tacy, ktorzy maja niskie KSM z poprzedniego sezonu - prog do ustalenia.
Wszystko jest do ogarniecia. Dzieki temu poziom druzyn zostanie troche wyrownany.
Ja osobiscie stworzyl bym po prostu nowy temat na forum - lista transferowa juniorska. Stworzyc kryteria, ladnie opisac w poscie na gorze, kto moze sie wpisac do takowej listy, i z niej trenerzy klubow mogliby sie kontaktowac z juniorami. Kazda ekipa zatrudnia 4-5 juniorow zeby nie bylo sytuacji wlasnie z pustkami na juniorce. Ta opcja doda tez fajnego uroku na rynku transferowym w bitwie o dobrych juniorow :) . A jak sie komus wszyscy juniorzy posypia w trakcie sezonu, niech zatrudniaja nowych graczy.
Bez odwagi gra nie pojdzie do przodu, trzeba ryzykowac.

Co do goscia to raczej bez sensu, w kazdym meczu ktos bedzie kombinowal aby sobie dobrego goscia znalezc. Kurcze nie wiem, skoro sa braki w skladach to nie lepiej scislic gre i stworzyc dwie ligi zamiast trzech?
 
 
Wyborowy30 


Wiek: 25
Dołączył: 12 Cze 2014
Posty: 147
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-06-04, 18:35   

Bullet napisał/a

Ja bym jeszcze programy zmienil na takie jak w rl, moze bez tego rez co dodali bo to bez sensu na pozycji juniorow po prostu najslabsi/nie sklasyfikowani/juniorzy z druzyny ale zeby mieli chociaz te 3 biegi pewne w meczu. Sa zawodnicy co caly sezon na lawce siedza a to tez nie zacheca do gry, jakby co mecz mial te 3 biegi to by byla motywacja do treningow, walki o sklad. A jesli chodzi o minimum zawodnikow w meczu to niczym sie nie rozni od obecnych programow.


Wg systemu szwedzkiego, dwoch najsłabszych z 7meczowej wg sredniej w chwili rozpoczecia meczu pod numery 6-7 :D
_________________
14' - Schemat Ideowy Gwoździa - 0,000 ŚR/B (nkl)
15' - Wicked Brothers - 0,895 ŚR/B (nkl)
16' - Crazy Motors - 1,167 ŚR/B
17' - Stalowe Lwy (C) - 1,636 ŚR/B
18' - Stalowe Lwy (C) - 1,630 ŚR/B
19' - Stalowy Lwy (C) - 1,389 ŚR/B
20' - Stalowe Lwy (C) / Żużlowe Pyrty (C) - 1,700 ŚR/B
21' - Stalowe Lwy (C) / Fast Clutches (C)
22’ - Stalowe Lwy (C) / Fast Clutches (C)
 
 
Widewolf 


Wychowanek klubu: Falubaz Zielona Góra
Debiut w lidze: 04
Wiek: 32
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 999
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2018-06-04, 18:48   

Co sezon jest mowa o juniorach, co sezon to nie przejdzie. Dla nowych można by wprowadzić ligę jak w Czechach. https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/758499/liga-czeska-ak-3ton-slany-wygralo-w-zarnowicy-dobre-wystepy-polakow

4 drużyny, 4-5 graczy i jadą 20 biegowy "turniej". Tylko ktoś musiałby to zorganizować, no i sami chętni by musieli się pojawić. A nawet w IMPJ pojechało 10 osób?

A jak już by wprowadzać 7 zawodnika, to właśnie tylko jako tego z najniższą średnią w drużynie. Tylko wtedy program do zmieniania.
_________________

 
 
Domin 


Wychowanek klubu: Kaskaderzy Apokalipsy
Debiut w lidze: 07
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 2685
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-06-04, 21:49   

Pomysł z juniorami mogły zaproponować tylko osoby oderwane od aktualnej rzeczywistości STS-a. Mogłoby to przejść jakieś 10 sezonów temu, kiedy w każdym klubie było po minimum 12 osób w kadrze i generalnie na początku ciężko było sobie klub znaleźć.
 
 
roro 

Wiek: 28
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 81
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2018-06-04, 22:12   

Vodecka napisał/a
Natomiast zastanawia mnie dyskusja na temat łokci i to czemu nikt nie pomyślał o połączeniu obydwóch tych punktów w jeden spójny?

Jak dla mnie idealnym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie łokci wg pól startowych. Jak i w zawodach indy, tak i w lidze oficjalnej jak i w Lidze Miast!!! Co by to dało? Ano to, że łokcie byłyby praktycznie pół na pół jak i dla gosp tak i dla gości. Wtedy większą rolę odgrywaliby trenerzy i to jak ustawią swoją drużynę wg pól startowych. Jeden może mieć taktykę na wyjazd dawać lidera z wewnętrznego pola żeby na łokciach trzymał wynik, a drugi może wystawić tego teoretycznie słabszego żeby powalczył.

Co zyskujemy przy takim układzie? Na pewno bardziej wyrównane mecze i więcej satysfakcji z gry. Bo nie ma nic gorszego jak dostać jakąś chujnie na wyjazd i jechać cały mecz bez łokcia. W Lidze Miast się nawet o tym przekonaliśmy i na Pile i na Gnieźnie gdzie praktycznie nie idzie nikogo zaatakować jak nie masz łokci i odbiera to chęć gry totalnie. Tak samo jest z tym nieszczesnym Krakowem i innymi tego typu torami.

Minus tego pomysłu to fakt, że może on wydłużyć mecze bo wiadomo, że są wśród nas zamulacze i nieogary, którzy jeżdżą nawet po parę sezonow, a nie potrafią ogarnac prostych zasad. Ale gdyby np. Dać 30 sek na wbicie, a potem przepada i traci kolejke albo coś w tym stylu to może by ludzi zmotywowało do pilnowania się.

Wtedy z obydwóch pomysłów jest i wilk syty i owca cała.

Co do torów się nie wypowiadam bo bym wypierdolil 3/4 moda jak ja gram tylko na 8 w porywach do 10 :devil:



Zgadzam się w 100% z pomysłem co do łokci!
Jeśli chodzi o starty to jestem za zmianą obecnych natomiast jesli chodzi o wykluczenia tutaj bym zostawił tak jak jest. Jeśli ktoś się wstrzeli w tasmę to jego szczęście. Jesli się mu nie uda zalicza tasmę i zostaje w tyle.
_________________

 
 
WrobelKSUL 

Wychowanek klubu: Polska Husaria
Debiut w lidze: 13
Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 29 Cze 2013
Posty: 893
Skąd: Leszno
Wysłany: 2018-06-06, 13:13   

Odnośnie startu na refleks - koniecznie! JEstem za, tak jak byłem za po próbach w LW parę sezonów temu. Jeśli będzie ktoś, kto chce bić o złote gacie to niech robi bota. Trudno.

Co do łokci to podpis pod postem Vodzi w 100%.
Z kolei jeśli chcemy dać łokcie gospodarzom, to serwer niech biorą wtedy goście żeby nie było, że jeden będzie cały sezon bez łokci jechał, bo u siebie ma serw, a w gościach i tak łokci nie ma.

Co do torów nie mam zdania na ten moment.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna