Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Speedwayfan
2015-01-16, 21:52
Reforma 1 ligi Ligi Miast
Autor Wiadomość
Kordek 


Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-01, 21:43   

Przywrócenie "stranieri" pozwoliłoby startować np. mi w LM... wiadomo Warszawa póki co nie ma szans na założenie drużyny a ja chętnie bym pojeździł w jakiejś drużynie która ma problem ze składem, a ona pewnie by na tym skorzystała...
Tak swoją drogą, wiesz może Szmitek, czy ja jestem uwzględniony wśród tych 2 z Warszawy i kto ze stolicy gra jeszcze poza mną?
 
 
Szmitek 

Wychowanek klubu: Metanol Drinkers
Debiut w lidze: 02
Wiek: 32
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1317
Skąd: Opole
Wysłany: 2014-01-02, 09:33   

Tak kordek uwzględniłem Ciebie
Jeszcze do Warszawy zaliczyłem Ageroth'a,
który ze wstępnych ustaleń do Warszawy ma najbliżej. ;)
Ale robiłem to na szybko wiec nie wiem czy ten zakres 50km by go złapał, bo tym się nie zajmowałem.

Ogólnie niektóre zespoły skorzystałby na obco. Tylko pytanie czy wprowadzić limit "2" obcokrajowców z miast niestartujących jak Rawicz, Warszawa, Kraków i zwiększyć obręb wychowanków. Czy skorzystać z jeszcze radykalniejszych środków i zrobić elige 12 zespołów 6vs6, a resztę w pierwszej lidze 4vs4. I potem wymyślić jeszcze jakiś system spadków i awansów jak np. ostatnia drużyna e-ligi z pierwszą drużyną 1 ligi jedzie baraż na programie 6vs6.
Rozruszałoby to ligę i nie byłoby takiej zamuły i "zacofania" 1 ligi względem eligi jeżeli chodzi o terminarz.
_________________

 
 
Ros 


Wiek: 33
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 553
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-01-02, 10:51   

Szmitek napisał/a
Czy skorzystać z jeszcze radykalniejszych środków i zrobić elige 12 zespołów .


Kurwa pomyśl, zanim napiszesz, bo ten cymbał co rządzi może potraktować to na poważnie.
12 zespołów = 22 mecze, czyli mielibyśmy rozgrywać mecze w lipcu, bo chcesz dopuszczenia do ligi jakichś ogórków z Opola czy Rawicza ?
Żadnego Opola, Rawicza,Piły czy tam innej Warszawy nie dopuszczałbym do rozgrywek. Wyglądałoby by to tak :
E : Częstochowa, BDG, Leszno, Toruń, ZG, Gniezno, Rzeszów, Grudziądz
I : Gorzów, Ostrów, Wrocław, Tarnów, Lublin, Łódź, Rybnik
 
 
Szmitek 

Wychowanek klubu: Metanol Drinkers
Debiut w lidze: 02
Wiek: 32
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1317
Skąd: Opole
Wysłany: 2014-01-02, 11:15   

12 zespołów bo tyle jest w stanie uzbierać 6vs6
Ekstraliga w oficjalnej lidze ma 14 meczy + play off czyli minimum meczy 18 na sezon, a może nawet i 20 bo nie wiem jak te play off będą wyglądały czy mała tabela i każdy z każdym czy półfinały i finał. Weź się ogarnij. Piszę tylko o możliwościach.
Może być mniej zespołów. Te ogórki z Rawicza czy Opola w pełnym składzie przy 4 na 4 myślę że twój Rzeszów mogłyby poskładać. Szczególnie Rawicz ;)
JUSKA SIMI Czaka i Kowal ;)

Dlaczego uważasz że nie mamy prawa reprezentować własnego miasta?? Najważniejsze jest wyratowanie ligi bo kuleje, szczególnie 1 liga. Ja już swoje miasto reprezentowałem. Fajne uczucie ;) . Jeździłem też jako "obcokrajowiec" we Wrocławiu kiedy ty jeszcze nie słyszałeś o tej grze ;) .
Po za tym z twojej rozpiski to w 1 lidze długo Lublin Łódź Wrocław i Tarnów mogą nie pociągnąć. Wrocław sam przyznaje się do problemów. Ogarnij sobie jak to wygląda w 1 lidze LM. Wszyscy już nie mal skończyli sezon po za tą ligą. ;) Wrocław ratuje dwóch Rawickich "wychowanków".
Wysypią się ze 3 zespoły i żeby ratować ligę będzie jedna 12 albo dwie 6 ;)
Wiadomo najłatwiej srać pod siebie ;)
Z resztą z tego podobno słyniesz Ros ;)
_________________

 
 
Jampa 


Debiut w lidze: 12
Pomógł: 1 raz
Wiek: 26
Dołączył: 04 Sie 2012
Posty: 546
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2014-01-02, 12:08   

Szmitek z Rawicza jestem jeszcze ja :devil: .Ale to nic :) .A czy ja wiem czy te ogórki są takie słabe...
_________________
12' 13'-RH
14'-SLT
15'-GR
16' 17' 18'-DFB
19'-FZG
20'-SR
21' 22'-KA
23'-TXT
24' 25' 26'-KA
27' 28' 29' 30'-SLT
31' 32'-WFT
 
 
Szmitek 

Wychowanek klubu: Metanol Drinkers
Debiut w lidze: 02
Wiek: 32
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1317
Skąd: Opole
Wysłany: 2014-01-02, 12:25   

Napisałem o tych o których pamiętałem. Przepraszam, że Cię pominąłem, ale powiedz sam. Nie jeździlibyście gdyby był program 4 na 4?
_________________

 
 
Ros 


Wiek: 33
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 553
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-01-02, 13:17   

Szmitek napisał/a

Dlaczego uważasz że nie mamy prawa reprezentować własnego miasta??


Jedyne co jesteście w stanie zagwarantować to walkowery co potwierdza poprzedni sezon. Dostaliście szanse, ale ją zmarnowaliście, więcej tych szans nie powinno być.

Szmitek napisał/a
Z resztą z tego podobno słyniesz Ros


Powieś się a potem to odwołaj z tego słyniesz :D

Szmitek napisał/a
Wszyscy już nie mal skończyli sezon po za tą ligą


Teraz popatrz do kiedy czas ma 1 Liga LM, a do kiedy mają inne ligi i pierdolnij się w łeb.

Szmitek napisał/a
Wiadomo najłatwiej srać pod siebie


Potwierdzam. Zmienianie z 6vs6 na 4vs4 to jest właśnie sranie pod siebie.
 
 
Szmitek 

Wychowanek klubu: Metanol Drinkers
Debiut w lidze: 02
Wiek: 32
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1317
Skąd: Opole
Wysłany: 2014-01-02, 17:21   

Od 05 do 09 dawaliśmy rade. Ale co ty możesz wiedzieć. Wtedy Cię w pieluszki mama przewijała ;)
Ja słynę z tego co wiem z robienia awantur... I nie będę nikomu wmawiał że jest inaczej. :D
Nerwus ze mnie :D
Tobie nawet pierdolniecie by nie pomogło... Mogło by pogorszyć sprawę bo ostatki rozumu i zdrowego rozsądku mogły by wylecieć przez ucho.
Nie zmienia to faktu ze w 1 LM lecą walkowery i ma poważne zaległości z terminarzem...
Nie ukrywam że liga w programie 4 na 4 umożliwiłaby start paru miastom w tym Opolu. Nie zmienia to faktu, że chciałbym żeby Kolejarz za 2-3 sezony spróbował swoich sił. Nie mi to roztrząsać bo nie jestem osobą decyzyjną, a przydałby się tutaj takowej głos.
To tylko luźne propozycje i sugestie. Liga Miast się sypie. Wszyscy to widzą z wyjątkiem nadętego bufona jakim jesteś ;) .

Przydałoby się żeby DeBo zajął jakieś stanowisko lub wyznaczył kogoś do LM tak jak sanrajssa do rozgrywek międzynarodowych.
_________________

 
 
Kozi 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 21 Sie 2009
Posty: 4156
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-01-04, 18:05   

pomysł z 12 zespołami w lidze miast byłby najlepszy moim zdaniem. Myślę, żę te 22 mecze można by włożyć ładnie w kalendarz, żeby nie było najgorzej jeżeli chodzi o czas trwania sezonu.
_________________
15 TYSIĄCY GARDEŁ - JEDEN CEL, FALUBAZ MA PANOWAĆ OD TATR PO HEL !
 
 
Lelu


Wychowanek klubu: Gold Team
Debiut w lidze: 02
Wiek: 33
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 753
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-01-09, 20:58   

Patrząc na to co tutaj piszecie, to trochę zmieniłbym moją pierwotną propozycję. Na chwile obecną wydaje mi się, ze takie zmiany byłby najkorzystniejsze:

1. Powiększenie eligi do 10 zespołów

W elidze nie ma takiego problemu jak w 1 lidze. Akurat 10 zespołowa eliga miałaby rację bytu. Ktoś powie, że nie zmienia się zasad w trakcie gry, dlatego proponowałbym baraże między 3 drużyną 1 ligi i 7 eligi oraz między 4 drużną 1 ligi oraz 8 eligi. Wszystko odbyłoby się przed pierwszą kolejką następnego sezonu.

2. Zwiększenie odległości od konkretnego miasta do 50 kilometrów.

Jak już chyba Domin zauważył 20 kilometrów to za mało. Umówmy się ale nawet te 50 km w promieniu takiego Wrocławia to jest tyle co nic. To są wsie czy miasteczka, z których ludzie codziennie dojeżdżają do pracy do Wrocławia, a także kibicują Sparcie. Oczywiście ci co pojechali choć jeden bieg w barwach danego miasta nie mogą jeździć teraz w innym.

3. Możliwość zakontraktowania po 1 stanieri do każdej drużyny

Patrząc przez pryzmat wielu miast, to jedna dodatkowa osoba może okazać się zbawienna. Często tyle brakuje to zebrania składu. Do tego nie spowodowałoby to takiego burdelu jaki był wcześniej. Jak będzie 16 zespołów, to spokojnie można by kontrolować te 16 osób(pod warunkiem żeby każdy z tego przepisu skorzystał). Oczywiście jako stanieri mogą jeździć tylko zawodnicy, którzy nie posiadają własnego klubu w LM(oraz nie mieszczą się w promieniu 50 km od jakiegoś miasta, który posiada drużynę w LM).
 
 
Szmitek 

Wychowanek klubu: Metanol Drinkers
Debiut w lidze: 02
Wiek: 32
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1317
Skąd: Opole
Wysłany: 2014-01-10, 13:06   

Ok ale co wtedy z 1 liga bo nie poruszyłeś tego wątku.
Popatrz teraz na to ze jeden stranierii to w przypadku Wrocławia odpada wam co najmniej 2 zawodników. Albo 2 Rawiczan albo Rawiczanin i Zielonogórzanin. Bo nie wyobrażam sobie wtedy "naturalizowanych" wychowanków... Z resztą sam napisałeś, że każdy powinien jeździć dla swojego miasta jeżeli ono startuje i nie może być w takim wypadku stranierim Zielonogórzanin
Dlatego proponowałem 2 stranierich i włożyłbym zapis że stranierii nie koniecznie musi być Polakiem.
_________________

 
 
Lelu


Wychowanek klubu: Gold Team
Debiut w lidze: 02
Wiek: 33
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 753
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-01-10, 13:26   

Osoby o których wspomniałeś są traktowani jako wychowankowie. Prawo nie działa wstecz dlatego ten kto nabył status wychowanka już go zatrzymuje. Tego w ogóle nie ruszamy. Chodzi o osoby, które nie mają tego statusu i nie mają 50 km do jakiejś drużyny w LM np. ty Szmitek czy ktoś z Warszawy :D .

A przy powiększeniu eligi, to I liga miałaby te 7-8 zespołów. Rzeczywiście pomysł programu 4 vs 4 sprawiłby że liga stałaby się typowo amatorska. Dlatego zwiększenie odległości oraz wprowadzenie jednego stanierego miałoby pomóc w rozgrywaniu spotkań 6 vs 6 (zostawiamy w spokoju tych co są spoza danego miasta ale nabyli już status wychowanka).
 
 
Szmitek 

Wychowanek klubu: Metanol Drinkers
Debiut w lidze: 02
Wiek: 32
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1317
Skąd: Opole
Wysłany: 2014-01-10, 16:06   

To chcesz w ten sposób powiedzieć że taki Wrocław by jeździł w LM nie będąc Wrocławiem?? Bo ciężko nazwać Spartą Wrocław ekipę złożona z 4 Wrocławian 2 Rawiczan 1 Zielonogórzanina i jeszcze jednego zawodnika przykładowo z Rybnika, Piły czy Opola. Z racji tego jaka idee niesie za sobą LM taka drużyna nie powinna mieć racji bytu... Bo zaraz będzie tak ze Rybnik będzie jechał zasilony Torunianami, Łódź wspomoże Gniezno. a Gdańsk przykładowo Zielona Góra. Bo stwierdza, że skoro Wrocek może to dlaczego oni nie mogą?

Nie popadajmy z skrajności w skrajność, bo zrobimy większe zamieszanie jak jest. Jeżeli wprowadzamy zasady to równe dla wszystkich a nie że któreś miasto będzie "Zieloną Wyspą" dla stranierich i będzie miało tyle wspólnego z danym miastem co nazwa "produktu" w naszym wypadku zespołu.

Ligę Miast trzeba zbudować od podstaw i przeszłość nie powinna być brana pod uwagę, a stranierii wychowankowie którzy są chorym wytworem powinni zniknąć... To była bardzo nieprzemyślana kiedyś decyzja wedle mojej opinii.

To już może startujcie jako Kolejarz Rawicz ;)
5 Rawiczan 4 Wrocławian i proszę jest ekipa
I to bardziej Rawicka niż Wrocławski jest obecny Wrocław ;)
_________________

 
 
Lelu


Wychowanek klubu: Gold Team
Debiut w lidze: 02
Wiek: 33
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 753
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-01-10, 17:56   

Nie mi to oceniać czy słuszne było wprowadzenie wychowanków czy nie. Ale praw słusznie nabytych nie można odbierać dlatego tacy zawodnicy jak Simi, Kowal czy Bullet są liczeni jako rodowici wrocławianie. Zresztą nadawanie statusu wychowanka zostało już zamknięte. Kto dostał miał farta, a kto nie to trudno. A wrocławianie w Rawiczu nie mogą jeździć, ponieważ nikt nigdy tam nie śmigał(więc nie ma statusu wychowanka). Nic nie zrobię, że Wrocław przez całą historię był bardziej ogarnięty. A chyba nie rozumiesz mnie z przepisem o obcokrajowcu. Chodzi tu o osoby, które nie mają swojego miasta i nie mieszczą się w linii prostej w 50 kilometrach to żadnego. Chodzi mi tu głównie o takie miejscowości jak Opole, Warszawa, Białystok itp. Jedna taka osoba mogłaby uratować problem ze składem w niejednej drużynie, a nie zmieniłaby przy tym idei Ligi Miast.
 
 
Skrzypek 

Wychowanek klubu: WTS Sparta Wrocław
Debiut w lidze: 00
Wiek: 42
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 3800
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-01-25, 23:08   

w sezonie 1 ligi miast była jedna liga podzielona na 2 grupy i startowały np 2 ekipy z torunia, może powrócić do tego?
 
 
visto 

Wychowanek klubu: Wypite Cykory
Debiut w lidze: 06
Wiek: 30
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 540
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-01-26, 12:45   

Mogę już teraz powiedzieć, że Orzeł Łódź na 90% nie przystąpi do rywalizacji w sezonie 14...
_________________
06 - WC
07 - KMO
08 - KS
09 - TSCR
10 - [b]DwR[b]/GGT
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna