Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Start Gniezno - GKM Grudziądz
Autor Wiadomość
Lubina 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 447
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2014-04-23, 21:22   Start Gniezno - GKM Grudziądz

1.Nick i drużyna składającego: Lubina, Start Gniezno

2.Dotyczy zawodów: Start Gniezno - GKM Grudziądz

3.Nastąpiło naruszenie artykułu/ów Regulaminu nr: Art. 13 podpunkt 4

4.Stan faktyczny (okoliczności, dowody, argumentacja):

http://speedy.sh/96X97/20...grudziadzlm.tsr
- Bieg 7, pierwsza odsłona

Proszę również komisję o pobranie tego toru - http://speedy.sh/U9xSV/grudziadz5.jpg i podmienienie go w katalogu Liga miast (najpierw lepiej skopiować stary tor:) , żeby ta kreska nie została:) ) , gdyż według regulaminu zaznaczyłem czerwona kreska gdzie kończy się luk , ułatwi to na pewno wam prace:).

Startują w biegu: Kask czerwony- Boro, Kask niebieski- Szychoś, kask biały- Allen, kask żółty- Lubina.

Na wstępie odniosę się do Art.1 punktu 5 regulaminu ligi STS , który mówi nam:

""Pierwszym łuku" - należy przez to rozumieć fragment toru, który zaczyna się i kończy w miejscu wyznaczonym przez linię prostopadłą przeprowadzoną przez linię (krawędzi) wewnętrznego krawężnika toru i linię zewnętrzną wyznaczoną przez bandę bezpieczeństwa, w miejscach kończących/rozpoczynających ich wzajemną równoległość."

Nie jestem pewien czy dobrze zrobiłem tą czerwoną kreskę (wydaję mi się , że tak:) ) , jeśli tak jednak nie jest prosiłbym komisję o zaznaczenie jej prawidłowo i wrzucenie w werdykcie prawidłowe zaznaczenie owej kreski:).

A wiec na załączonej powtórce , TP moim zdaniem następuję jeszcze w 1 łuku , owszem regulamin mówi nam , że jeśli zawodnik w 1 łuku w wyniku TP wpadnie w bandę lub trawę , to wtedy następuję powtórka.Wiec pewnie myślicie czego ja tutaj szukam :D .Wiadomo , regulamin nie jest idealny i pewnie nie będzie :) , ale ta sytuacje moim zdaniem powinna się kwalifikować do powtórki , gdyż TP nastepuje jeszcze w 1 łuku, ale kończy się na prostej.



5.wnoszę o:

Jeśli komisja przyzna mi racje , to wnoszę o zaliczenie powtórki tego biegu - http://speedy.sh/kyGd3/20...grudziadzlm.tsr

Chciałbym poprostu się dowiedzieć czy takie sytuacje kwalifikują się do powtórki biegu , jakby nie było to TP można porównać do upadku w realnym żużlu ,np. kontakt miedzy 2-3 zawodników nastepuje na wyjsciu z pierwszego łuku , jest ciasno (tak jak w sytacji na powtórce) nastepnie jeden z nich upada i z impetetem uderza w bande na prostej.Wiekszość sędziów taki bieg by powtórzyła gdyż kontakt miedzy zawodnikami był jeszcze na 1 łuku , a to że zawodnik przeleciał kilka metrów dalej jest nieistotne..


Jeśli protest byłby odrzucony , to może warto byłoby pomyśleć nad zmienieniem tego punktu w regulaminie i zamiast "W wyniku Teleportu jeden lub większa liczba zawodników wpadnie w trawę lub w bandę na pierwszym łuku" zmienic na "W wyniku Teleportu na 1 luku jeden lub wieksza liczba zawodnikow wpadnie w trawe lub bande."

Warto nad tym pomyslec.Pozdrawiam :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna