Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Celier
2016-04-23, 05:07
Start Gniezno - Unia Leszno
Autor Wiadomość
Vodecka 


Wiek: 32
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2985
Skąd: Leszno
Wysłany: 2016-04-19, 23:29   Start Gniezno - Unia Leszno

1. Nick i drużyna składającego:
Vodecka- Unia Leszno

2. Dotyczy zawodów:

10 kolejka Ekstraligi Ligi Miast

3. Nastąpiło naruszenie artykułu/ów Regulaminu nr:

Art. 13, podpunkt 1

4. Stan faktyczny (okoliczności, dowody, argumentacja):

w 12 biegu przy wyniku 34:32 dla gospodarzy na pierwszym łuku w trawę wpada Loramsky po czym sędzia decyduje się przerwać bieg nie dając zawodnikom nawet dojechać biegu do końca. Moi zawodnicy nie zgadzali się z decyzją o powtórce w pierwszej odsłonie mówiąc, że nie było tp i po zapoznaniu się z powtórką z serwera jestem tego samego zdania. Dodam tylko, że w powtórce tego biegu gospodarze wygrali 5:1.

Powtorka z serwera
http://www.gg.pl/dysk/lZe...4-gnieznolm.tsr

Naszym zdaniem Loramsky wpadł w trawę w wyniku normalnego, klasycznego wepchnięcia tudzież wrzucenia, a nie po teleporcie jak to uznał przedwcześnie McGreen wyłączając bieg. Trudno dopatrzeć się jakiegokolwiek odbicia.
Szkoda bo wiele razy uczula się żeby w stykowych sytuacjach nie wciskać ESC tylko dać dojechać żeby w razie protestu mieć obsadę z dwóch biegów. Niestety tak się nie stało dlatego:

5. W związku z naruszeniem Regulaminu wnoszę o:

Anulowanie biegu 12 i weryfikację jego wyniku z 5:1 dla gospodarzy na 0:0 oraz o zmianę końcowego wyniku spotkania z 46-44 dla Startu Gniezno na 41-43 dla Unii Leszno jednocześnie nie domagam się kary dla sędziego zawodów ponieważ sytuacja nie była klarowna ale proszę wszystkich sędziów stsowych żeby trzymali czasem palec na wodzy :*



Pozdrawiam.
_________________

 
 
Lubina 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 447
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2016-04-20, 00:31   Re: Start Gniezno - Unia Leszno

Vodecka napisał/a
1. Nick i drużyna składającego:


Anulowanie biegu 12 i weryfikację jego wyniku z 5:1 dla gospodarzy na 0:0 oraz o zmianę końcowego wyniku spotkania z 46-44 dla Startu Gniezno na 41-43 dla Unii Leszno jednocześnie nie domagam się kary dla sędziego zawodów ponieważ sytuacja nie była klarowna ale proszę wszystkich sędziów stsowych żeby trzymali czasem palec na wodzy :*



Pozdrawiam.


Tak jak prawisz, na pierwszy rzut oka sytuacja nie była klarowna...Sędzia też człowiek ma prawo się pomylić.Tym bardziej już nie jedna taka sytuację miałem w 10 letnim stażu ,że ktoś wpadał tak w trawe i była powtórka.Nikt afery z tego nie robił.Była powtórka , wszystko rozegrało się na torzę.
Po za tym zgłosiłeś się do MCGREENa , odrazu po biegu 12 o powtórkę pierwszej odsłony biegu , bo ktoś miał zastrzeżenie co do TP w 1 łuku,tą powtórkę dostałeś, wieć miałes wgląd do tego jak wyglądała sytuacja, miałeś czas na wniesnie protestu przed biegiem nominowanym o ponowna powtórkę biegu.Mimo to nie skorzystałeś z ART 13 pkt 1 "Trener jednej z drużyn nie zgadza się z decyzją Sędziego Głównego i wnioskuje o powtórkę na
potrzeby składanego przez niego protestu (w program zostaje wpisana kolejność uznana przez
Sędziego Głównego)."bez gracza ,który wpadł w trawe . Wiedziałeś ,że ewentualny protest może zostać przyjęty na wasza korzyść , a wynik biegu zostanie anulowany.Dzięki takiej zagrywce w biegu 13-tym mogłeś puścić podwójna rezerwe taktyczna, co też w przypadku uznania takiego protestu wypacza wynik tego meczu , ponieważ jechało w nim dwóch najlepszy z UNII.
Radę proszę o uwzględnienie tych okoliczności , ponieważ mecz ten decyduję o awansie do 1-4.
 
 
Lahim 


Wiek: 28
Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 41
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2016-04-20, 00:46   

Co nie zmienia faktu, że lepiej by było gdybyśmy dojechali ten bieg do końca i potem powtórkę. Niech rada zdecyduje jak uważa. To 5:1 w 12 tak do końca nie było najbardziej optymalne, bo jednak w 13 jechał Dawid-Maciej. Poczekajmy na decyzję, trzeba będzie z nią żyć :D Pozdro
 
 
Jampa 


Debiut w lidze: 12
Pomógł: 1 raz
Wiek: 26
Dołączył: 04 Sie 2012
Posty: 546
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-04-20, 07:40   

Co nie zmienia faktu ,że Vodzia mógł napisać protest :) ,bez TP :P
 
 
Barnej 


Wychowanek klubu: Sparta Wrocław
Debiut w lidze: 01
Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1659
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2016-04-20, 08:29   

Czysto :)
 
 
Lubina 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 447
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2016-04-20, 14:13   

No wiadomo , że czysto...Oglądacie powtórkę pewnie 2-3 razy ,żeby to stwierdzić.A tutaj zadziałał instynkt sędziego :) , wiec po co karać drużynę za bląd sędziego?.Pewnie nie jeden z was oceniających miał taka sytuację w 1 łuku gdzie sędzia przerywał bieg i była powtórka , nikt nie składał protestu po meczu.
Regulamin także nie jest jasny , co w takich sytuacjach robić ,gdy sędzia się pośpieszy z oceną sytuacji w 1 łuku.
 
 
Walec 


Wychowanek klubu: Ghost Riders
Debiut w lidze: 11
Wiek: 30
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 293
Skąd: Leszno
Wysłany: 2016-04-20, 15:37   

Lubina napisał/a
Dzięki takiej zagrywce w biegu 13-tym mogłeś puścić podwójna rezerwe taktyczna, co też w przypadku uznania takiego protestu wypacza wynik tego meczu , ponieważ jechało w nim dwóch najlepszy z UNII.


W takim wypadku należy zweryfikować wyniki biegu 12 oraz 13 na 0:0.
_________________
11- GR
12/13- SZS
14/15- WFT
16/17- BW
18/19/22- WFT
 
 
Lubina 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 447
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2016-04-20, 15:48   

W takim przypadku należy dać ostrzeżenie dla MCGREENa :) .Ale nie macie honoru i walczycie przy stoliku jak się da :) .Ani razu nie wyszliście na prowadzenie w tym meczu , no ale chcecie wygrać , to pewnie wygracie...
 
 
Walec 


Wychowanek klubu: Ghost Riders
Debiut w lidze: 11
Wiek: 30
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 293
Skąd: Leszno
Wysłany: 2016-04-20, 16:12   

Natomiast wy nigdy nie składaliście protestu Lubi i na pewno byście go nie złozyli w naszej sytuacji :)
_________________
11- GR
12/13- SZS
14/15- WFT
16/17- BW
18/19/22- WFT
 
 
Vodecka 


Wiek: 32
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2985
Skąd: Leszno
Wysłany: 2016-04-20, 18:01   

Lubi ale jak mieliśmy wyjść na prowadzenie skoro jadąc po pierwszym łuku na pewne 1-5 przerwaliście nam bieg? Trzeba było dać dojechać i wyszlibyśmy na prowadzenie i wygrali w normalnych okolicznościach. Regulamin działa na naszą korzyść i mam prawo złożyć protest i to robię. Nie miałem wcześniej powtórki z serwera więc nie mogłem prosić o powtórkę biegu przed 15 biegiem. Dopiero po meczu jak się zapoznałem z sytuacją stwierdziłem, że napisanie protestu jest wręcz moim obowiązkiem. Dbam o swój interes to prawda ale co mam przymykać oczy jak ktoś mnie robi w konia na jasno? nie ma tp bądź masz wątpliwości to nie przerywasz biegu i to powinien wiedzieć każdy sędzia.
_________________

 
 
Lubina 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 447
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2016-04-21, 23:04   

Vodecka napisał/a
Lubi ale jak mieliśmy wyjść na prowadzenie skoro jadąc po pierwszym łuku na pewne 1-5 przerwaliście nam bieg? Trzeba było dać dojechać i wyszlibyśmy na prowadzenie i wygrali w normalnych okolicznościach. Regulamin działa na naszą korzyść i mam prawo złożyć protest i to robię. Nie miałem wcześniej powtórki z serwera więc nie mogłem prosić o powtórkę biegu przed 15 biegiem. Dopiero po meczu jak się zapoznałem z sytuacją stwierdziłem, że napisanie protestu jest wręcz moim obowiązkiem. Dbam o swój interes to prawda ale co mam przymykać oczy jak ktoś mnie robi w konia na jasno? nie ma tp bądź masz wątpliwości to nie przerywasz biegu i to powinien wiedzieć każdy sędzia.

A skąd jesteś pewny ,że sędzia nie był tego pewien w momencie przerwania biegu,że TP było?.Jak sam stwierdziłeś sytuacja na pierwszy rzut oka w normalnym tempie , a nie w zwolnionym była nieklarowna....każdym ma prawo do pomyłki..
Macie prawo do napisania protestu , owszem. Powtórka była , każdy mial równe szanse.Gdyby sędzia nie przerwał biegu , to mogliście wygrać 5-1 , mogło być 3-3 , 4-2 dla was, ale zwróć uwagę na to ,że my bieg 13 mogliśmy także wygrać 5-1 w normalnej obsadzie.


Walec napisał/a
Natomiast wy nigdy nie składaliście protestu Lubi i na pewno byście go nie złozyli w naszej sytuacji :)

W takiej sytuacji próżno szukać jakiegokolwiek protestu...Ja osobiście nie złożył bym protestu , zreszta sam możesz to sprawdzić.Takich sytuacji jak ta z tego meczu miałem w tym sezonie 2-3.Widzisz protest?.Ciekawe czy byście składali taki protesty jakby w powtórce było 1-5 dla was :)
 
 
m4te0 


Wychowanek klubu: Young Lions
Debiut w lidze: 11
Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 709
Skąd: Leszno
Wysłany: 2016-04-21, 23:21   

Lubina napisał/a
No wiadomo , że czysto...Oglądacie powtórkę pewnie 2-3 razy ,żeby to stwierdzić.A tutaj zadziałał instynkt sędziego :) , wiec po co karać drużynę za bląd sędziego?.Pewnie nie jeden z was oceniających miał taka sytuację w 1 łuku gdzie sędzia przerywał bieg i była powtórka , nikt nie składał protestu po meczu.
Regulamin także nie jest jasny , co w takich sytuacjach robić ,gdy sędzia się pośpieszy z oceną sytuacji w 1 łuku.


Akurat regulamin mówi jasno co robić w przypadku tp. A i rada swego czasu uczulała, żeby puszczać bieg do końca, kiedy nie ma pewności, czy tp było, czy też nie. Równie dobrze można napisać, że regulamin nie mówi jasno, co zrobić, kiedy sędzia przerwie bieg na 2 łuku, 2,3 okrążeniu.
A na przestrzeni lat było mnóstwo protestów w związku z tym, czy tp było, czy też nie.
_________________
LO:
11-... Young Lions
LM:
12-... Unia Leszno
 
 
Vodecka 


Wiek: 32
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2985
Skąd: Leszno
Wysłany: 2016-04-21, 23:33   

Lubina napisał/a
W takiej sytuacji próżno szukać jakiegokolwiek protestu...Ja osobiście nie złożył bym protestu


Jak to próżno szukać?? każdy widzi, że przerwano bieg, w którym nie było tp i nawet wy to przyznaliście więc chyba jednak nie tak próżno :)

Lubina napisał/a
No wiadomo , że czysto...Oglądacie powtórkę pewnie 2-3 razy ,żeby to stwierdzić.A tutaj zadziałał instynkt sędziego :)


Nawet Ty wiesz, że czysto.

Lubina napisał/a
każdym ma prawo do pomyłki..

Dlatego też nie apeluje o karę za te pomyłkę dla sędziego głównego, a tylko i wyłącznie o zmianę wyniku bo miał prawo się pomylić.

Lubina napisał/a
Macie prawo do napisania protestu , owszem.

I na tym zakończmy tę zbędną dyskusję.

Każdy widział, że bez tp i wcale nie rozumiem tych dyskusji w tematach protestów. Ten dział powinien być tylko otwarty dla trenerów i rady moim zdaniem.
_________________

 
 
Celier 


Wychowanek klubu: Speedway Wedzidełko
Debiut w lidze: 10
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 895
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-04-23, 05:06   

Tak jak Vodzia prawisz temat zamykam
Rada rozpatrzy protest
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna