Speedway Turbo Sliders - Polskie Forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Start Gniezno - Apator Toruń
Autor Wiadomość
Zaba 

Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 615
Skąd: Toruń
Wysłany: 2019-11-27, 18:27   Start Gniezno - Apator Toruń

Protest
1. Nick i drużyna składającego: Zaba, Apator Toruń
2. Dotyczy zawodów: 12 kolejka Ligi Miast, Start Gniezno – Apator Toruń
3. Nastąpiło naruszenie artykułu/ów Regulaminu nr:
Art. 37 1. W sprawach, których nie da się rozstrzygnąć na podstawie niniejszego Regulaminu, Komisja ds. protestów podejmuje decyzje w oparciu o Regulaminy Sportu Żużlowego oraz zasady współżycia społecznego.

4. Stan faktyczny (okoliczności, dowody, argumentacja): W wyścigu 14 gospodarze wystawili do jazdy Norbasa, który naszym zdaniem był nieuprawniony do startu w tym biegu. Wynika to z faktu, że Norbas, który w meczu jechał z rezerwy, miał już zaliczone 5 startów, a do żadnego wyścigu nie został zgłoszony jako rezerwa taktyczna. Widać to zresztą na screenach - przed biegiem 12 idzie zmiana zgłaszana w taki sam sposób jak w pozostałych biegach ( https://ibb.co/6s8rJTc ) po czym dziesięć minut później, przed wyścigiem 14 jesteśmy informowani, że to jednak była rezerwa taktyczna ( https://ibb.co/mSQ317p ).
W przeszłości byłem w podobnej sytuacji, kiedy przez brak jednoznacznego zgłoszenia zmiany taktycznej, rezerwowy nie mógł wystartować po raz szósty w biegu nominowanym, więc wydaje mi się, że sytuacja jest oczywista. Informowaliśmy zresztą o tym zarówno przed biegiem, jak i po jego rozegraniu - bez specjalnej reakcji.

5. W związku z naruszeniem Regulaminu wnoszę o: Weryfikację wyniku biegu 14 z 5:1 na 0:0 oraz całego meczu z 47:43 na 42:42

PS Wnioskujemy o unieważnienie całego biegu między innymi z tego względu, że na Slacku proponowaliśmy odjechanie tego wyścigu raz jeszcze (w pierwotnej obsadzie, bez zmian), żeby mieć alternatywę w razie protestu, ale sędzia się na to nie zgodził ( https://ibb.co/3yWzLVq ).
 
 
Cece


Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 438
Skąd: Świebodzin
Wysłany: 2019-11-27, 21:32   

Nie wiem w sumie, w czym przeszkadzało zrobienie powtórki? Z jednej strony luźny charakter giercowania, ale z drugiej strony racja Zaby jest niepodważalna.
 
 
volf95 


Wychowanek klubu: Szybkie Pingwiny
Debiut w lidze: 12
Wiek: 25
Dołączył: 02 Sie 2013
Posty: 276
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2019-11-28, 12:45   

Powiedz mi tylko jedno dlaczego unieważnienie całego biegu a nie wykluczenie tylko Norbiego bo byl nieuprawniony... bo speed ma w i bylo by 3:2 i wygrana dla nas żenada troszkę majster
 
 
volf95 


Wychowanek klubu: Szybkie Pingwiny
Debiut w lidze: 12
Wiek: 25
Dołączył: 02 Sie 2013
Posty: 276
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2019-11-28, 12:49   

Druga sprawa ile razy jest tak ze mecz sedziuje trener i nawet nie oznajmia o zmianie tylko ja robi w bocie i sie jedzie a ja tym trenerem jest i ten mecz sędziowałem.. jakoś nigdy protestów na takie sytuacje nie widzalem
 
 
Ipaq 


Wiek: 28
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 699
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2019-11-28, 15:29   

Skandaloza... :crazy: Powiem to tak, po pierwsze nie zrobiliśmy nic niezgodnego z regulaminem, bo nie ma takiego zapisu, który mówi o konieczności napisaniu na slacku o zmianie taktycznej... Faktem jest, że taka informacja jest wskazana, ale nigdy nie była obowiązkiem, która uprawniała do jazdy z taktycznej. My w czasie meczu rozmawiamy ze sobą na TSie i chyba najważniejsze jest, że sami wiemy co robimy, jakie zmiany i za kogo, a to że rywal jest poinformowany to tylko sprawa techniczna uważam. Przyczepiliście się tego jak mucha gówna, bo to jest zauważenie drobnego błędu wynikającego z pośpiechu podczas meczu. Wiele razy zdarza się, że z biegu na bieg nagle powiększa się strata do -6 i bez informacji, że jest to zm.tkt. pisze się "Kowalski-Nowak". Dla nas to było oczywiste, że to taktyczna, a Wy musicie mieć podane regulaminowo... I można znaleźć wiele takich przykładów. Trochę elastyczności ludzie i przede wszystkim kompromisów trenerskich, bo później wielkie zdziwienie, że gra upada... A przez takie akcje, serio odechciewa się grać. Przegraliście na torze, po prostu, zmiany były dozwolone i doszukujecie się dziury w całym. Brak dopiski na slacku, że to taktyczna, to tak jak pretensje o jazdę bez podpisania formularza przed biegiem i podpisanie zaraz po, bo Cię wykluczę jak nie podpiszesz... Wiele razy też czeka się za ludźmi z wbijaniem na serwa na łokcie, mimo że minął regulaminowy czas, to po prostu się czeka i nie robi problemu. To są podobne sytuacje "wbrew" regulaminowi ale jednak dla normalnych - wyrozumiałe błędy. No ale... Niektórzy widocznie wolą zdobywać punkty meczowe przy zielonym stoliku :wink:

:arrow: "5. W związku z naruszeniem Regulaminu wnoszę o: Weryfikację wyniku biegu 14 z 5:1 na 0:0 oraz całego meczu z 47:43 na 42:42"

Ale jakim naruszeniem regulaminu? Prośba o weryfikację biegu na 0:0 to już w ogóle jest hit sezonu, bo przecież cała obsada biegu 14 była uprawniona. Twierdzicie, że Norbi nie powinien jechać - to jak już coś wnosicie to tylko dotyczy jego osoby, a nie pozostałych :roll:

Jedyne o co możecie wnosić po proteście (i tak powinniście zrobić), to upomnienie bądź ukaranie naszych trenerów za gapiostwo, bo to jest małe przewinienie. Faktycznie warto, żeby takie coś się więcej nie powtórzyło, bo później rodzą się niepotrzebne problemy. Ale więcej wyrozumiałości, ogólnie dla dobra STSa. Powtórki biegu nie daliśmy, bo my byliśmy pewni swego. Wiedzieliśmy jakie decyzje ze zmianami podejmowaliśmy wcześniej. :wink:
_________________
KAMOON !
 
 
Zaba 

Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 615
Skąd: Toruń
Wysłany: 2019-11-28, 17:20   

Ipaq napisał/a
No ale... Niektórzy widocznie wolą zdobywać punkty meczowe przy zielonym stoliku :wink:

Widocznie tak:
http://forum.sts-pl.eu/viewtopic.php?t=8935
http://forum.sts-pl.eu/viewtopic.php?t=8933

Jeszcze inni wolą na przykład spamować po messengerach, upewniając się czy rywale odpuszczą im mecz. Serio, groteskowo wyglądają takie tanie teksty moralizatorskie. Sami na Slacku powtarzaliście jak mantrę "najwyżej złożycie sobie protest". No to złożyliśmy, skąd to zdziwienie?

A wniosek jest jaki jest, bo olanie próśb o rozegranie alternatywnej wersji biegu powoduje wypaczenie wyniku całego meczu. Było to zrobione z premedytacją co potwierdzają teksty w stylu: "dobra, nawet jak odbiorą punkty Norbasowi to i tak wygramy".
 
 
Ipaq 


Wiek: 28
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 699
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2019-11-28, 19:41   

Zaba, akurat podałeś przykłady naszych starych protestów, które były słuszne i wygrane z tego co kojarzę. Wyciąganie brudów takie fajne jest? Nie twierdzę, że nawet wygranie meczu przez protest jest złe kiedy protest faktycznie ma sens i pierwotna sytuacja krzywdzi daną drużynę, ale tak teraz nie jest w naszej sprawie.

Prowokacja niezła, ale ja nie będę wymiatał przeszłości spod dywanu (a mógłbym) bo to nie ma sensu, szanuję Ciebie i nie mam zamiaru się spinać o zjebaną grę, bo mi się nie chce. Chciałem żebyście wyluzowali w tej sprawie, ale za bardzo się nakręciliście. Zdziwienia u nas nie ma, że złożyliście protest - jest ok. Tak zapowiadaliście i nie mam o to pretensji, macie takie prawo walczyć o swoje. Nie daliśmy powtórki, bo my ze swojej strony jechaliśmy fair i programowo, trzymaliśmy się taktycznej z 12 biegu, my to wiedzieliśmy, Wy nie, trudno. Było minęło, ucinam temat. ;)
_________________
KAMOON !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandred created by spleen modified v0.4 by warna